Terapia dysfunkcji powięziowych

Szkolenie ma na celu przedstawienie roli powięzi w problematyce dysfunkcji tkanek miękkich. Podejmuje zastosowanie różnych kombinacji pracy manualnej w układzie mięśniowo- powięziowym w celu likwidacji i leczeniu wielu dolegliwości bólowych narządu ruchu.
Szkolenia dla fizjoterapiuetów
Rehabilitacja Bydgoszcz

Opis kursu

Opis kursu

Szereg technik na tym szkoleniu opiera się na koncepcji mięśniowo- powięziowego uwalniania stworzonego przez Carol Manheim, które są technikami mało inwazyjnymi i znajdują zastosowanie także w stanach ostrych oraz u osób w podeszłym wieku jak i pacjentów pediatrycznych. Szkolenie to zawiera także podstawy stosowania metody GOT.
Szkolenie wyposaży jej uczestników w wachlarz narzędzi, które znajdą szerokie zastosowanie w leczeniu zespołów i dolegliwości bólowych narządu ruchu. Szkolenie kończy się certyfikatem.

Każdy uczestnik kursu otrzyma:

  • ogrom wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych opartych o doświadczenie zawodowe (oparte o praktykę gabinetu, a nie tylko z książki)
  • obszerny 43-stronicowy skrypt szkoleniowy
  • materiały video (udostępniane są po ówczesnym podpisaniu umowy o ich nierozpowszechnianiu)
  • opiekę po szkoleniu (zamknięte forum dyskusyjne dla absolwentów naszego kursu gdzie dzielimy się wiedzą, doświadczeniami, zadajemy pytania i dyskutujemy w tematach praktyki gabinetowej).

terminarz szkoleń

Nadchodzące szkolenia

Program

Sprawdź program kursu

01

Czas trwania: 3 dni

Cześć teoretyczna:

  • Definicja pojęcia powięź
  • Anatomia i podział powięzi
  • Funkcje powięzi
  • Dysfunkcje i restrykcje powięziowe
  • Założenia teoretyczne i podstawowe zasady stosowania proponowanych technik
  • Ból mięśniowo- powięziowy
  • Wskazania i przeciwwskazania
Czytaj więcej

Część praktyczna:

  • Nauka praktyczna ma na celu przede wszystkim zrozumienie mechanizmów rozluźniania mięśniowo-powięziowego oraz ich zastosowania w konkretnych dolegliwościach w obrębie układu mięśniowo-powięziowego. Zrozumienie mechanizmów technik prezentowanych na szkolenie daje możliwość szerszego stosowania technik mięśniowo-powięziowego w praktyce zawodowej.
  • Część praktyczna obejmuje naukę technik mięśniowo – powięziowego uwalniania stosowane m.in. w obszarach grzbietu, okolicy szyi, karku i głowy, kończyn górnych i dolnych. Techniki rozluźniania miejscowego (techniki skórne, powierzchowne, rozluźnianie punktów spustowych), rozluźniania ogólnego (rozluźnianie górnego i dolnego kwadrantu ciała), techniki rozluźniania przepony, mięśnia biodrowo-lędźwiowego, podpotyliczne, powięzi piersiowo-lędźwiowej, powięzi kończyn dolnych (uda, łydki, praca w obrębie stawu kolanowego i stopy, ścięgna achillesa, guza piętowego), powięzi kończyn górnych (ramię przedramię), rozluźnianie czepca ścięgnistego, praca z łopatką. Rozluźnianie obszarów dna miednicy, kości krzyżowej.
  • Część praktyczna obejmuje także podstawy metody GOT.

Wykładowcy

Poznaj naszych wykładowców

Paweł Szeklicki – magister fizjoterapii

Paweł Szeklicki

magister fizjoterapii

Dyplomowany Terapeuta Integracji Strukturalnej EGSI – Guild for Structural Integration in the tradition of Ida Rolf Ph.D.
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Uczestnik wielu kierunkowych szkoleń – warsztatów z zakresu Integracji strukturalnej oraz terapii powięziowych min. metody Fascial Manipulation L. Stecco – level I i II, a także manipulacji wisceralnych Szkoła Terapii Wisceralnej i Integratywnych Manualnych Metod Leczenia – Florinda Czeija.
Założyciel Pomorskiego Centrum Integracji Strukturalnej w Gdańsku, gdzie prowadzi prywatną praktykę opartą na idei holistycznego podejścia do ciała człowieka.Od kilku lat dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem pełniąc funkcję instruktora w Centrum Szkoleniowym Rafał Uryzaj